Вон Мен Синім (1950-2003)

Рисунок1

Вон Мен Синім  — — учень патріарха Сон Чоль Синіма. Засновник міжнародного буддистського центру «Лотус Лантерн» в Сеулі і храму «Дальмаса».

Вон Мен Синім (Досконалий Світло) народився в 1950 році в Тегу. Навчався в школі і особливого інтересу до буддизму не виявляв. У 19 років він готувався до вступних іспитів в університет. Так як в найближчому буддійському храмі було дуже затишно, тихо, то він займався там. Тут у нього визріло рішення стати ченцем, він тікає в відомий в Кореї монастир Хеінса і стає хенджанімом (послушником). Батьки знайшли його тут тільки через півроку. Вмовляли повернутися додому, але було вже надто пізно.

Незабаром він прийняв чернече посвячення і став учнем Сон Чоль Синіма (Патріарха корейського буддійського ордена Чоге). У Хеінса Вон Мен Синім провів 12 років. Брав участь в 3-х місячних літніх і зимових Кьольче (самітництва) і ретрітах «Стрибок тигра», коли ченці практикують медитацію протягом 3 тижнів по 20 годин без сну. Можна сказати, що в цілому він провів в залі для медитації монастиря Хеінса близько трьох років.

Одного разу, під час одного з ретрітів йому стали в голову лізти слова і фрази англійської мови (він його вивчав в школі). Так виникло рішення вивчити англійську. Після цього він відправляється на Шрі-Ланку де він отримує ще одне буддійське ім’я Асанга. Асанга означає неприв’язаність, неупередженість, що не зв’язаність ні з чим. Це слово описує вільний, не пробуває ні в чому, розум.

Проживши кілька років за кордоном, Вон Мен Синім дізнався, що за винятком основних фактів з буддійської історії Кореї, в світі нічого не відомо про корейському буддизмі. Тоді й виникає бажання організувати перший в Кореї Міжнародний центр буддизму.

У 1987 році Вон Мен Синім з кількома європейцями заснував міжнародний буддійський центр «Лотус Лантерн». Був побудований медитативний центр під Сеулом. Зараз будується Буддійський храм на Тайвані.

У Росію Синім в перший раз приїхав в 1989 р Під час літньої олімпіади в Сеулі Вон Мен Синім працював в олімпійському селі в буддійському центрі. Він познайомився з перекладачем з Санкт-Петербурга і отримав запрошення в гості. Перш ніж вирушити в Росію, потрібно було отримати дозвіл Учителя. Зазвичай Сон Чоль Синім відкидав всі подібні пропозиції, кажучи, що це не потрібно. Вон Мен Синім побоювався, що почує подібний відповідь. Але на його подив, Сон Чоль Синім сказав, що це важливо і схвалив поїздку.

У Росії Вон Мен Синім провів кілька ретрітів, багатьом дав Прихисток, кілька учнів присвятив в ченці. Донецьк, Бішкек, Ташкент, Тула — міста де він є Учителем. У 2000 році в Москві була організована буддійська громада «Дальмаса».

Вон Мен Синім пішов з життя 23 вересня 2003 року.

 

Comments are closed